Вартовий охорони здоров’я (до 70-річчя С.П. Бережнова)

Завантажити прикріплення:

«Зорепадом летять роки. Шлях, що пройдено не пройдеш», — співається у відомій пісні. Саме з цих слів почалася наша бесіда із Сергієм Петровичем Бережновим, який нещодавно відсвяткував своє 70–річчя.

І справді, життєвий шлях починався звичайно, як у багатьох наших співвітчизників. Але кожний рік життя ювіляра був сповнений вагомих надбань, набуття досвіду і знань.

Народився 23 березня 1949 року в Запорізькій області в родині військовослужбовця, закінчив Донецький державний медичний інститут імені М.Горького у 1973 році за фахом санітарний лікар.

Після закінчення інституту з 1973 року по 1977 рік та з 1987 року по 1997 рік працював санітарним лікарем та головним державним санітарним лікарем району в Запорізькій області та м. Києві, з 1977 року по 1987 рік займався науково-практичною роботою у Київському науково-дослідному інституті гігієни праці. Вже доведено: саме освіта, потяг до знань, прагнення зробити щось корисне і стає тим дороговказом, який допомагає долати сходинки життя. Освіта — санітарний лікар — це надзвичайно широкий і глибокий погляд і оцінка довкілля, здоров’я, збереження екологічної рівноваги. Саме 1997 рік визначив подальшу долю лікаря-гігієніста Бережного. Понад 10 років плідної роботи у Міністерстві охорони здоров'я спочатку на посаді начальника Головного санітарно-епідеміологічного управління, першого заступника Головного державного санітарного лікаря України, а з 2005 року Указом Президента України був призначений на посаду першого заступника міністра охорони здоров'я, Головним державним санітарним лікарем України. Відповідальна і напружена робота, на якій він зарекомендував себе, як досвідчений фахівець, організатор охорони здоров’я, її вартовий.

Нині, з 2008 року й до сьогодні, — він заступник директора Державного підприємства «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя Міністерства охорони здоров'я України».

С.П. Бережнов є автором та співавтором низки Законів України («Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про якість та безпечність харчових продуктів», «Про курорти» та ряд інших), постанов Кабінету Міністрів України («Положення про державний санітарно-епідеміологічний нагляд», «Положення про державну санітарно-епідеміологічну службу», «Про затвердження календаря профілактичних щеплень», по локалізації та ліквідації епідемічних та санітарно-гігієнічних ускладнень та ін.), Указів Президента України з питань хімічної, біологічної безпеки України, організації заходів по забезпеченню санітарного та епідемічного благополуччя, наказів МОЗ з питань організації робіт з профілактики особливо небезпечних та небезпечних інфекційних захворювань, професійних захворювань, організації роботи санепідслужби та ін., а також Державних санітарних норм і правил, Методичних рекомендацій, понад 30 наукових статей.

Сергій Петрович брав активну участь у ліквідації спалаху поліомієліту та елімінації кору і краснухи на території України, різних інфекційних захворювань та масових отруєнь у т.ч. холери, пташиного грипу, сибірки, лептоспірозу, туляремії, вірусного гепатиту, дизентерії, сальмонельозу, надзвичайних станів у т.ч. аварії на Чорнобильській атомній електростанції, вибухів на військових складах, горіння фосфору у Львівській області. Його фаховість, знання були незамінними в усіх цих складних ситуаціях.

Логічно, що внесок С.П. Бережнова в охорону здоров’я українців, в охорону довкілля були високо оцінені. Так, С.П. Бережнову присвоєне почесне звання «Заслужений лікар України» та вищі кваліфікаційні категорії з організації та управління охороною здоров'я, епідеміології, загальної гігієни. Він нагороджений Почесними грамотами Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров'я, Міністерства надзвичайних ситуацій, Мінагрополітики, Державної прикордонної служби та ряду інших центральних органів, відзнаками Головдержслужби, Міноборони, подяками органів виконавчої влади.

Ми бажаємо Сергію Петровичу доброго здоров’я, наснаги у роботі, творчих здобутків на ниві охорони здоров’я.

 

Колектив ДП «Науковий центр превентивної токсикології,
харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя
Міністерства охорони здоров’я України»
Товариство токсикологів України